Szerbia nem engedi meg, hogy egy nemrég alapított szerbiai vállalat megvásárolja a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) részvényeinek többségét, mivel nem rendelkezik megfelelő szakértelemmel – jelentette ki csütörtökön Aleksandar Vucic szerb köztársasági elnök.
Aleksandar Vucic arra reagált így, hogy egy tavaly alapított szerbiai vállalat kétmilliárd eurót (mintegy 719 milliárd forint), azaz a Mol ajánlatának a dupláját kínálja a Gazpromnyeftynek a NIS részvényeinek 56,15 százalékáért.
A szerb elnök újságíróknak nyilatkozva kijelentette: a cég „soha nem foglalkozott kőolaj-feldolgozással”, ezért Szerbia nem támogatja az ügyletet.












